zveřejněno: 27.02.2018

Jak vybrat nejlepší spotřebiče do kuchyně?

Kuchyně je srdcem domova a každý, kdo vaří pro rodinu, ví, kolik v ní stráví denně času. Dnes už máme naštěstí spoustu možností, jak nějaký ten čas ušetřit a věnovat jej rodině, třeba místo umývání nádobí. Pokud zrovna zařizujete kuchyň, nebo renovujete stávající, jistě víte, že se neobejdete bez trouby a lednice. K tomu základu lidé čím dál tím častěji přidávají ještě jednoho hrdinu kuchyně, kterým je myčka. Jak ale toto užitečné trio vybrat tak, aby vám v kuchyni vždy dobře sloužilo? Pojďme si říct pár užitečných tipů, jak při výběru kuchyňských spotřebičů postupovat.
Jak vybrat nejlepší spotřebiče do kuchyně?

Volně stojící nebo vestavné?

Při výběru spotřebičů do kuchyně je v první řadě potřeba rozhodnout se, zda preferujete vestavnou nebo volně stojící variantu. Volně stojící spotřebiče můžete snadno vyměnit, postavit kamkoliv chcete a jejich instalace je hračka. Vestavěné modely naproti tomu lépe zapadnou do celkového designu kuchyně, nikde nevyčuhují a často zaberou méně místa. Záleží tedy zejména na vašich preferencích. Pokud plánujete budoucí rekonstrukci kuchyně nebo dokonce stěhování, vhodnějším řešením jsou volně stojící spotřebiče. Jestli chcete mít kuchyni v jednotném vzhledu, doporučujeme vestavné varianty.

Energetické štítky

Nejužitečnější pomůckou při výběru velkých domácích spotřebičů jsou energetické štítky. Z nich získáte nejpodstatnější údaje o spotřebě, hlučnosti, objemu a efektivitě daného modelu. Důležité je samozřejmě znát také optimální hodnoty, abyste měly možnost svoji vybranou ledničku nebo třeba myčku pořádně porovnat. Vzhledem k tomu, že technologie jde stále kupředu, i kvalita spotřebičů narůstá a například nízká spotřeba může mít dnes úplně jiné hodnoty, než měla třeba před třemi lety. Pokud chcete ušetřit trochu času a rychle se v těchto otázkách zorientovat, doporučujeme rovnou sáhnout po testech daných spotřebičů, nebo alespoň článcích, ve kterých se dozvíte, jak vybrat myčku, jak vybrat lednici nebo jak vybírat troubu.

Funkce a vybavení

Trh s domácími spotřebiči je dnes tak rozmanitý, že ani při vybavování kuchyně nemusíte nijak slevovat ze svých nároků. Může se zdát, že například taková lednička přece nemůže mít nějaké zvláštní funkce, opak je ale pravdou. Zvlášť rodiče malých dětí by se měli zaměřit na některé užitečné prvky, které vám spotřebiče mohou nabídnout. Při vybírání trouby tedy doporučujeme zaměřit se na modely, které mají dvou nebo ještě lépe třívrstvé sklo dvířek a speciální chladicí systém, který zajistí, že teplota dvířek nestoupne tak, abyste se o ně vy nebo vaše děti popálili. U myčky je často součástí dětská pojistka, která chrání před jejím neopatrným spuštěním nebo otevřením, lednice vám zase nabídne třeba antibakteriální úpravu, která chrání zdraví celé rodiny.

 

[ komerční sdělení ]
Registrace
Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku. Přihlásit se
Registrovat profil
Newsletter
61 040
​lidí odebírá náš newsletter s novinkami o slevách
Registrovat newsletter
Baby friendly
Tipy na zajímavá místa, kam s dětmi na dovolenou, víkendový pobyt, celodenní výlet, nebo jen za zábavou a relaxací.

Zde najdete přehledně a pod jednou střechou seznam institucí, které jsou přátelské k dětem - BABY FRIENDLY.
Objevte více